“Książka na lato” – wakacyjne propozycje dla młodzieży

“Książka na lato” – wakacyjne propozycje dla młodzieży

Naszą kolejną propozycją wakacyjnej lektury jest książka Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego pt.” Mali zwycięzcy”. To najlepsza powieść zarówno dla młodzieży, jak i dzieci, którzy są ciekawi świata i marzą o wielkiej przygodzie. Mamy nadzieję, że niezwykłe wydanie z przepięknymi ilustracjami Przemysława Liputa zachęcą młodych czytelników do odkrywania nieznanych zakątków Azji.

“Mali zwycięzcy” to zapierająca dech w piersiach historia trojga rodzeństwa, które los rzucił na urzekającą nieziemskim pięknem, ale i pełną niebezpieczeństw pustynię Szamo w Azji. Henryka, Romka i Irenkę czeka największe w życiu wyzwanie – muszą samotnie stawić czoła dzikiej przyrodzie, zdobyć jedzenie i wodę oraz zbudować schronienie. W trakcie kolejnych miesięcy poznają egzotyczne zwierzęta i rośliny, nauczą się sztuki przetrwania w trudnych warunkach, zgłębią tajniki myślistwa i przeżyją zaskakujące spotkania, a niepokorna natura zgotuje im wiele niespodzianek. Przede wszystkim bohaterowie odkryją moc przyjaźni, dobra, wzajemnego wsparcia i bezinteresownej pomocy.