Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy cudowny świat postaci z bajek, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Zapewne święto to zna każdy przedszkolak, jednak nie zapominajmy, że w naszych domach można również świętować ten dzień! Dzieci będą zachwycone, gdy cała rodzina włączy się do zabaw związanych z ich ulubionymi bohaterami bajkowymi. Prezentujemy kilka przykładów zabaw na ten wyjątkowo wesoły dzień.

Zaproście swoje pociechy na bajkowe przedstawienie! Samodzielnie przygotujcie zaproszenia, scenografię i scenariusz…może być to adaptacja znanej już baśni a może wyobraźnia pozwoli Wam “napisać” własną bajkę? Dzieci będą szczęśliwe, gdy zobaczą swoich rodziców w roli głównej!

A może wspólnie wykonana praca plastyczna? Wykonajcie ogromny plakat przedstawiający ulubioną postać z bajki. Z różnorodnych materiałów plastycznych, które znajdziecie w domu możecie również stworzyć dla swojego dziecka strój Smerfa, Muminka czy Królewny Śnieżki.

Czy Czerwony Kapturek może zapukać do domku….siedmiu Krasnoludków? A Królewna Śnieżka może zaprzyjaźnić się z Wilkiem? W bajkach wszystko jest możliwe! Ułóżcie własną wesołą historię, w której spotkają się barwne postaci z ulubionych baśni. Swoje prace możecie przesyłać na adres biblioteka.slubice@gmail.com a my, za zgodą autora, opublikujemy nowo powstałe bajki.

Naszą ostatnią propozycją na rodzinne spędzenie tego wesołego dnia jest wizyta w teatrze… Usiądźcie wygodnie, przytulcie mocno swoje pociechy a my zapraszamy Was na spektakl online pt. “Sierotka Marysia w Krainie Baśni” udostępniony przez TV Łańcut. Jest to retransmisja widowiska bajkowego wystawiona w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie.

Źródło: YouTube, Kanał TV Łańcut