Mikołajkowe propozycje książkowe dla najmłodszych

Blog czytelniczo-kulturalny Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach

Mikołajkowe propozycje książkowe dla najmłodszych

Mikołajki tuż-tuż! A to oznacza, że nasze pociechy będą poszukiwać małych upominków z okazji imienin Mikołaja! W ramach „prezentu” zaproponujmy dzieciom wizytę w bibliotece, bo tu czeka na nich ogromny worek pełen czytania! Oto kilka naszych propozycji książkowych, które z pewnością wprowadzą każdego małego czytelnika w magiczny nastrój świąt…

Zbiory GBP w Słubicach

Kim jest tajemniczy starzec, który zostawia prezenty w mroźny wigilijny wieczór na progu domu biednych dzieci? Dowiecie się tego, gdy przeczytacie książkę „Sekret Bożego Narodzenia”. Najmłodsze dzieci piszą listy do Świętego Mikołaja i oczekują jego wizyty. Trochę starsze mają wątpliwości, czy to naprawdę On przynosi świąteczne prezenty. Jeszcze inne nie wierzą w jego istnienie lub same chcą odegrać rolę sympatycznego świętego. O różnych jego wcieleniach, magicznym działaniu i o tym, gdzie Go szukać, opowiada wzruszająca książka „Gdzie jesteś św.Mikołaju?”

Zbiory GBP w Słubicach

O tym, czy Bałwanek też dostaje prezenty dowiesz się z ciepłej i pełnej humoru książki pt. „Cudowne święta” . A może świąteczny czas spędzić na świeżym powietrzu? Kilka propozycji zimowych zabaw znajdziecie w serii książeczek o Kubusiu Puchatku „Zimowe zabawy”. Czy zastanawialiście się, co wydarzyło się po odnalezieniu Kaja przez Gerdę? Koniecznie sięgnijcie po kontynuację dobrze znanej Wam baśni Andersena „Powrót Królowej Śniegu”!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *