Mikołajkowe propozycje książkowe dla najmłodszych

Blog czytelniczo-kulturalny Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach

Mikołajkowe propozycje książkowe dla najmłodszych

Mikołajki tuż-tuż! A to oznacza, że nasze pociechy będą poszukiwać małych upominków z okazji imienin Mikołaja! W ramach „prezentu” zaproponujmy dzieciom wizytę w bibliotece, bo tu czeka na nich ogromny worek pełen czytania! Oto kilka naszych propozycji książkowych, które z pewnością wprowadzą każdego małego czytelnika w magiczny nastrój świąt…

Zbiory GBP w Słubicach

Kim jest tajemniczy starzec, który zostawia prezenty w mroźny wigilijny wieczór na progu domu biednych dzieci? Dowiecie się tego, gdy przeczytacie książkę „Sekret Bożego Narodzenia”. Najmłodsze dzieci piszą listy do Świętego Mikołaja i oczekują jego wizyty. Trochę starsze mają wątpliwości, czy to naprawdę On przynosi świąteczne prezenty. Jeszcze inne nie wierzą w jego istnienie lub same chcą odegrać rolę sympatycznego świętego. O różnych jego wcieleniach, magicznym działaniu i o tym, gdzie Go szukać, opowiada wzruszająca książka „Gdzie jesteś św.Mikołaju?”

Zbiory GBP w Słubicach

O tym, czy Bałwanek też dostaje prezenty dowiesz się z ciepłej i pełnej humoru książki pt. „Cudowne święta” . A może świąteczny czas spędzić na świeżym powietrzu? Kilka propozycji zimowych zabaw znajdziecie w serii książeczek o Kubusiu Puchatku „Zimowe zabawy”. Czy zastanawialiście się, co wydarzyło się po odnalezieniu Kaja przez Gerdę? Koniecznie sięgnijcie po kontynuację dobrze znanej Wam baśni Andersena „Powrót Królowej Śniegu”!