SMS od Maka+, czyli nowe funkcjonalności naszego systemu bibliotecznego

SMS od Maka+, czyli nowe funkcjonalności naszego systemu bibliotecznego

Gminna Biblioteka Publiczne w Słubicach jest placówką, która dużą wagę przykłada do automatyzacji prac bibliotecznych przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Skomputeryzowaliśmy już wszystkie prace związane z ewidencją zbiorów i ich udostępnianiem. System biblioteczny, którego używamy w słubickiej bibliotece umożliwia również w pełni automatyczną komunikację z czytelnikami za pomocą powiadomień wysyłanych pocztą elektroniczną. Od kilku dni (jak zapewne niektórzy z naszych czytelników zdążyli zauważyć) po ponad sześciu miesiącach prac programistycznych i testów, uruchomiliśmy dodatkowo nowy w pełni automatyczny kanał komunikacji z czytelnikami wykorzystujący przesyłanie informacji poprzez sieć GSM w formie wiadomości sms. Odtąd nasz biblioteczny system za pomocą bardzo popularnych komunikatów sms automatycznie, bez ingerencji bibliotekarzy, informuje naszych czytelników min. o zbliżającym się czasie zwrotu zbiorów do biblioteki, o przekroczonym terminie zwrotu, o złożonych zamówieniach i rezerwacjach materiałów bibliotecznych poprzez katalog on-line.  Warunkiem otrzymywania przez czytelników tego typu powiadomień jest podanie podczas wizyty w bibliotece aktualnego numeru telefonu komórkowego. Mamy nadzieję, ze ta forma komunikacji z naszymi czytelnikami ułatwi korzystanie z biblioteki, wpłynie na przestrzeganie terminów zwrotów książek, pozwoli również rodzicom łatwiej dopilnować czy ich dzieci terminowo zwracają książki do biblioteki.