Zrób to sam-praca plastyczna “łapacz złych snów”

Zrób to sam-praca plastyczna “łapacz złych snów”

Ta praca plastyczna jest dla dzieci ,chętnych kreatywnie spedzić czas w  jesienne popołudnia. Bardzo prosta i taka kolorowa! Dzięki działaniom plastycznym dziecko doskonali technikę wycinania oraz zaczyna myśleć kreatywnie.

“ŁAPACZ ZŁYCH SNÓW”- POTRZEBNE DO WYKONANIA

• papierowy talerzyk, sznurek, nożyczki, klej, kolorowa bibuła marszczona,dziurkacz,piórka, drobne ozdoby.

WYKONANIAE

1. Przygotuj materiał potrzebny do wykonania łapacza snów.

2) Wytnij środek talerzyka, na brzegach talerzyka zaznacz 6 dziurek i wytnij je dziurkaczem.

3)Przez 3 dziurki przewlekamy sznurek, tak jak pokazane jest na załączonym zdjęciu. Ze sznurka powstaje trójkąt.

4) Tak przewlekamy kolejne kawałki sznurka,znalazły się w dziurce po lewej stronie,Końcówki sznurka z jednej strony zwiąż i przytnij.Na końcach sznurka zrób słupełki a jego nadmiar odetnij.

5) Z kolorowej bibuły wytnij paseczki.

6) Przyklej kolejno paseczki bibuły do talerzyka mocno je dociskając.

7) W końcowej pracy otrzyma taki o to łapacz złych snów.

Myślę,że praca będzie dla was przyjemna i sprawi wam dużo radości.