21 lutego – Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego – Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma na celu podkreślenie różnorodności językowej świata oraz zwrócenie uwagi na języki zagrożone i powoli ginące. To również data, która ma przypomnieć, że chroniąc język ojczysty – dbamy o tożsamość kulturową.

Ciekawostką może okazać się fakt, że język polski, obok języka chińskiego, fińskiego i węgierskiego, zaliczany jest do jednego z trudniejszych języków świata! A to za sprawą między innymi trudnej gramatyki z ogromną ilością wyjątków. Mnóstwo “szeleszczących” głosek sprawia, że język polski jest trudnym do nauki dla obcokrajowca językiem.

A jak powstał nasz język ojczysty? Oto krótki filmik przybliżający historię powstania języka polskiego…

(źródło: YouTube,kanał Gen Wolnosci)