28 stycznia – Międzynarodowy Dzień LEGO

28 stycznia – Międzynarodowy Dzień LEGO

Międzynarodowy Dzień LEGO obchodzony jest 28 stycznia, na cześć złożenia patentu na klocki LEGO w 1958roku. Ludzie świętują ten dzień w przeróżny sposób – wspólne budowanie z dziećmi, publikowanie zdjęć budowli z klocków w mediach społecznościowych, udział w konkursach itp. Na fenomen LEGO składa się kilka rzeczy, przede wszystkich różnorodność – to setki zestawów tematycznych od najprostszych, po bardziej zaawansowane dla starszych np. Lego Technics. Po drugie klocki te to solidna i naprawdę bardzo wytrzymała zabawka, która może służyć nawet kilkadziesiąt lat! Po trzecie – klocki Lego dają ogromną możliwość kombinacji i tworzenia własnych wizji budowli.

Firmę LEGO założył Duńczyk Ole Kirk Christiansen 12 października 1932 w miasteczku Billund. Nazwa pochodzi od duńskiego zwrotu “leg godt” co oznacza “baw się dobrze”. Po II wojnie światowej firma rozpoczęła produkcję specjalnych klocków z wypustkami, dzięki czemu można było uzyskiwać różne kombinacje połączeń. To zapewniało świetną zabawę, stąd 28 stycznia 1958 roku opatentowano ten sposób łączenia klocków. Kolejne lata to ogromne sukcesy rodzinnej firmy. Dziś duńskie klocki to jedne z najbardziej popularnych zabawek na całym świecie!

Źródło: www.bimkal.pl

Źródło: Pixabay