80 rocznica urodzin Danuty Wawiłow

80 rocznica urodzin Danuty Wawiłow

Danuta Wawiłow urodziła się 14 kwietnia 1942 w miejscowości Koźmodiemiansku w niewielkim miasteczku w Rosji, zmarła 29 maja 1999 w Warszawie.
Danuta Wawiłow w swoim życiu podejmowała się wielu profesji. Była autorką literatury dziecięcej, poetką, prozaiczką, tłumaczką oraz autorką słuchowisk radiowych. Swoją karierę autorską rozpoczęła w roku 1961 w dwutygodniku ” Współczesność” . W roku 1977 ukazał się napisany przez autorkę pierwszy tomik wierszy dla dzieci”Rupaki”, “Kałużyści”. Pisarka po urodzeniu córki Natalii zaczęła pisać wiersze dla dzieci. Pierwszymi odbiorcami wierszy były dzieci autorki: córka Natalia i syn Kostek. Książki pisane dla dzieci Danuta Wawiłow wydawała razem z mężem Olegiem Usenko. Córka Danuty Wawiłow Natalia Usenko to znana polska pisarka i poetka.

źródło: krakowczyta.pl

źródło: fot.: www.makiwgiverny.pl