Dołączyliśmy do II edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej “Czytamy z Sercem”

Dołączyliśmy do II edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej “Czytamy z Sercem”

29 września 2022r. dołączyliśmy do Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej “Czytamy z Sercem”. To inicjatywa nie tylko czytelnicza, ale również edukacyjna organizowana w ramach obchodów tego dnia dwóch świąt – Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca. Organizatorami akcji są P.Małgorzata Ficoń, Szkoła Podstawowa nr 33 w Bytomiu oraz Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Tworogu. Promocja literatury i czytelnictwa, poszerzanie wiedzy uczestników na temat serca oraz propagowanie zdrowego stylu życia to główne cele tej inicjatywy.

Do wspólnego świętowania i zdobywania wiedzy zaprosiliśmy kl. IIIb ze Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Słubicach. Uczniowie idąc do placówki biblioteki wzięli udział w “Spacerze Serc” – trzymając w rączkach czerwone serduszka przypominali napotkanym przechodniom o Światowym Dniu Serca.

“Spacer Serc”

Następnie głośno odczytaliśmy fragment książki Grzegorza Kasdepke pt. “Kocha, lubi, szanuje czyli jeszcze o uczuciach”, który stał się inspiracją do rozmów na temat symboliki serca. Wykorzystując materiały przesłane przez Organizatorów przeprowadziliśmy niezwykle ciekawą lekcję na temat budowy i funkcjonowania serca a przygotowana przez nas wystawka książkowa zachęciła uczniów do zgłębiania wiedzy o sercu i dbania o własne zdrowie.