Dzień Bezpiecznego Internetu

Blog czytelniczo-kulturalny Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku obchodzony jest 8 lutego, ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Przede wszystkim staje się to tak ważne w czasie zintensyfikowanego korzystania z sieci podczas pandemii i zdalnej edukacji.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. W Polsce od 2005 r. organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym Partnerem Dnia Bezpiecznego Internetu jest Fundacja Orange.

Zarówno dzieciom jak i ich rodzicom polecamy korzystanie z serwisu sieciaki.pl, który jest projektem edukacyjnym prowadzonym od lutego 2005 r. przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, w ramach programu „Dziecko w Sieci”. Jest elementem programu „Safer Internet”. Głównym partnerem projektu jest Fundacja Orange.
Podstawową projektu Sieciaki.pl jest edukacyjny serwis internetowy przeznaczony dla dzieci w wieku 6-12 lat, poświęcony tematyce bezpieczeństwa dzieci w internecie, wyposażony w m.in. filmy, gry, piosenki oraz materiały edukacyjne.

Źródło: www.sieciaki.pl

Poniżej prezentujemy “garść” najważniejszych zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, które skierowane są przede wszystkim do dzieci.

Źródło: YouTube, kanał: Sieciaki

Dodaj komentarz