Dzisiejsza młodzież i jej zainteresowania.

Blog czytelniczo-kulturalny Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach

Dzisiejsza młodzież i jej zainteresowania.

Bardzo ważne aby mieć pasje czy własne hobby. Jest to coś co daje chwilę relaksu i odprężenia od rzeczy dnia codziennego. Jeśli się czymś interesujemy i to pogłębiamy sprawia, to że zdobywamy nowe umiejętności i poszerzamy wiedzę na dany temat.

Czym interesowała się młodzież kiedyś, a czym interesuje się dziś?

Musimy stwierdzić, iż zainteresowania były i zawsze będą nie zależnie od wieku. Patrzymy i widzimy, jak zainteresowania zmieniają się wraz z upływem czasu, a odpowiedzialny jest za to postęp technologiczny. Różnice
w spędzaniu czasu wolnego jest zauważalna. Młodzież w latach 80-tych w większości spędzała czas na świeżym powietrzu, bawiąc się i grając w piłkę oraz czytając książki, aby umilić swój czas . Każdy wiedział jak zagospodarować swój czas, aby doorze się bawić. Młodzież cieszyła się z prostych rzeczy i miał czas dla siebie oraz znajomych. W dzisiejszych czasach trudno jest zrozumieć, że czytanie i wymiana się książkami sprawiała przyjemność.

Czy to oznacza, że młodzież, kiedyś była inna, nie niebyła to po prostu były czasy, w których nikt nie wiedział co to komputer czy Internet w niektórych domach nawet nie było telewizji. Młodzież miała czas aby porozmawiać spotkać się ze sobą.
Widzimy, jak nowoczesność i technologia zawładnęła światem, który pomału zmienia się w życie za pomocą sieci. Duża część młodzieży spędza czas na graniu w gry komputerowe czy z telefonem w ręku. To sprawia, że przy takich wielkich możliwości jakie daje nam nowoczesna technologia jest brak zainteresowań i młodzież nie wie, jak zagospodarować swój czas i co ich interesuje.

Dużo jednak nie trzeba, wystarczy zastanowić się co lubię, w czym jestem dobry i rozwijać zaindeksowania. Pocieszający jest fakt, iż wielu młodych ludzi bardzo chętnie spędza swój wolny czas czynnie uprawia sport, spotyka się z przyjaciółmi.

Dodaj komentarz