Ferie w Bibliotece 2023

Blog czytelniczo-kulturalny Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach

Ferie w Bibliotece 2023

Tegoroczne zajęcia zorganizowane w ramach Ferii w Bibliotece już za nami! Jak co roku atrakcyjność spotkań przyciągnęła sporą gromadkę dzieci z terenu gminy Słubice. Codziennie, w dniach 20-24 lutego, na uczestników czekały przede wszystkim fantastyczna atmosfera i niesamowite wyzwania!

Tradycyjnie zajęcia rozpoczęliśmy zabawami integracyjnymi, które pomogły dzieciom zapoznać się i wprowadzić wszystkich w miłą atmosferę. Spisaliśmy również Kodeks, aby zapoznać uczestników z zasadami obowiązującymi podczas spotkań.

Na specjalne zaproszenie do naszej biblioteki przybył Pan Dominik Świderski – pasjonat carvingu, czyli sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach, zdobywca II miejsca w Konkursie o „Puchar Polski Juniorów w Carvingu”. Dzieciaki były zachwycone niezwykłymi umiejętnościami Pana Dominika, który zaprezentował “owocowe rzeźby”. Również sami uczestnicy mogli spróbować sił w carvingu i wykonali łabędzie z jabłuszek.

Kolejny dzień Ferii w Bibliotece również okazał się pełen atrakcji! Do organizacji warsztatów kulinarnych włączyły się Gospodynie ze słubickiego Koła Gospodyń Wiejskich. Na stołach królowały owoce, warzywa i wszystko to, co smaczne, zdrowe i kolorowe! Panie z KGW przygotowały nie tylko pogadankę na temat zdrowego odżywiania i witamin, ale także zabawy, konkursy na temat owoców i warzyw. Niespodzianką dla dzieci było samodzielne przygotowanie sałatki owocowej, którą można było zjeść jako dodatek do przepysznie chrupiących gofrów, które Gospodynie przygotowały specjalnie na tę okazję!

Dużym zainteresowaniem cieszyło się także spotkanie z Panią Henryką Latoszewską – lokalną twórczynią ludową, która nauczyła nas, jak wykonać przepiękne kwiaty z krepiny.

Kolejny dzień był także kreatywny – uczestnicy mieli za zadanie wykonać metodą decoupage ozdobne mydełka. Tegoroczne zajęcia zakończyliśmy wspólnym pieczeniem kiełbasek.

Bardzo gorąco dziękujemy Pani Henryce Latoszewskiej i Panu Dominikowi Świderskiemu
oraz Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich “Słubiczanki” za zaangażowanie i włączenie się w zorganizowanie zajęć dla dzieci podczas ferii szkolnych.

Dodaj komentarz