Gminna Biblioteka Publiczna w Słubicach jest miejscem, gdzie na najmłodszych czytelników czekają nie tylko kolorowe nowości książkowe, ale również organizowane są atrakcyjne spotkania. 24 kwietnia 2018r. nasze zaproszenie przyjęły przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Słubicach. Dzieci  poznały zasady, jakie obowiązują w bibliotece, dowiedziały się, jak funkcjonuje nasza biblioteka i na czym polega praca bibliotekarza. Najmłodsi zobaczyli także każdy zakątek biblioteki podczas „spaceru” między regałami z książkami. Najwięcej radości wywołała jednak wizyta w bibliotecznym Kąciku dla Dzieci, gdzie nasi mali goście mogli obejrzeć pięknie ilustrowane książki. Przedszkolaki wzięły również udział w lekcji bibliotecznej. Dzięki prezentacji barwnych ilustracji dzieci z ogromną uwagą wysłuchały opowiadania o mieszkańcach ze Stumilowego Lasu pt. „Piękny dzień”. Tekst stał się inspiracją do przeprowadzenie atrakcyjnych zabaw sensorycznym, dzięki którym, podobnie jak Kubuś Puchatek i jego przyjaciele, dzieci poznawały swoje zmysły.