3 stycznia 2019 r. Jacek Kozłowski - wójt gminy Słubice oraz Artur Bedyk - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach dokonali w czytelni ogólnej Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach pierwszego uruchomienia terminalu sieci Academica. Academica to największa w Polsce pełnotekstowa baza polskich publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy, zawierająca setki tysięcy tekstów, artykułów, monografii, podręczników i skryptów. Jesteśmy przekonani, że dostęp do tak wielu publikacji naukowych dostępnych poprzez terminal znajdujący się w naszej bibliotece będzie znakomitą pomocą dla studentów, osób uczących się i tych wszystkich, którzy będą chcieli poszerzyć swoją wiedzę. Głównym celem systemu Academica jest zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych wypożyczalnią publikacji w postaci cyfrowej. Wysyłka książek drogą pocztową została zastąpiona dostępem do zbiorów Biblioteki Narodowej za pomocą dedykowanych terminali, zlokalizowanych w bibliotekach naukowych i publicznych.

Drodzy Czytelnicy! Informujemy, iż w związku z odbywającymi się wyborami samorządowymi i umiejscowieniem w bibliotece lokalu Obwodowej Komisji Wyborczej w okresie od 19 października do 4 listopada (w przypadku drugiej tury wyborów) nie będą odbywały się zajęcia i spotkania na sali audytoryjnej biblioteki. Za utrudnienia przepraszamy!