1 marca 2018 r. rozpoczęliśmy cykl wykładów audytoryjnych przeznaczonych dla słuchaczy sekcji gminnej w Słubicach Płockiego Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pierwszy z wykładów, który poprowadziła Alicja Drożdż z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie dotyczył problemów związanych z niepełnosprawnością. Niepełnosprawni w Polsce nie mają łatwego życia i jak się okazuje "Codzienność niepełnosprawności" nie jest wcale taka prosta. Utrudnienia architektoniczne, wykluczenie społeczne to ich szara rzeczywistość.  Dlatego tak ważna jest odpowiednia edukacja aby osoby z niepełnosprawnością wiedziały na jakiego typu pomoc i wsparcie mogą liczyć.

Podczas wykładu słuchacze PPUTW mogli poznać ogólne pojęcia i definicje związane z niepełnosprawnością, dowiedzieli się czemu służy orzecznictwo o stopniu niepełnosprawności i na jakie wsparcie mogą w Polsce liczyć osoby z niepełnosprawnością. Bardzo ciekawym wątkiem wykładu były również zagadnienia związane z komunikacją z osobami niepełnosprawnymi. Tematyka wykładu spotkała się z dużym zainteresowaniem słuchaczy dlatego z całą pewnością zagadnienia te będą pojawiać się na kolejnych wykładach organizowanych w ramach Płockiego Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.