20 listopada 2018 r. po wykładzie "Bezpieczni seniorzy" zainaugurował działalność w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach Filmowy Klub Seniora. Klub powstał w odpowiedzi na sugestie słuchaczy sekcji gminnej w Słubicach Płockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkania filmowe będą odbywały się raz w miesiącu w każdy ostatni wtorek miesiąca. Publiczne odtwarzanie filmów i innych utworów audiowizualnych, odbywające się poza tradycyjną dystrybucją kinową jest możliwe dzięki pozyskaniu przez naszą bibliotekę Parasola Licencyjnego® Motion Picture Licensing Company.  Mamy nadzieję, że spotkania z filmem w słubickiej bibliotece będą doskonałą okazja na miłe spędzenie czasu przez słuchaczy PPUTW.