29 listopada 2019 r. w słubickiej bibliotece zapanowała prawdziwie magiczna atmosfera. Ten niezwykły dzień był okazją do wspólnej zabawy a jednocześnie do zapoznania naszych najmłodszych czytelników z wesołą tradycją andrzejkową. Na początek w radosny nastrój wprowadziła wszystkich biblioteczna grupa teatralna ,,Super Stars”’, która zaprezentowała piosenki wraz z przygotowanym układem tanecznym. Następnie na bibliotecznej scenie wstąpił dziecięcy teatrzyk ,,Stokrotka’’ ze Szkoły Podstawowej im. Ojca świętego Jana Pawła II w Słubicach, którego opiekunem jest pani Joanna Ujazda. Teatrzyk przedstawił inscenizację baśni J. CH. Andersena pt. ,,Calineczka’’. Po przedstawieniu nadszedł czas na wspólną zabawę.

Uczestnicy przenieśli się w zaczarowany świat wróżb, gdzie każdy mógł ,,poznać swoja bliższą i dalszą przyszłość’’. Nie zabrakło nawet prawdziwej  wróżki. Wróżka Anastazja przygotowała dla dzieci wróżby z kart, drzewko szczęścia, wróżbę z monetą, magię kwiatów, wróżbę z butami, kram z marzeniami, wróżbę z kolorów, szczęśliwe numerki oraz wróżbę z gwiazd. Na zakończenie dzieci wzięły udział we wspólnej zabawie tanecznej.