22 listopada 2017 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach odbyła się ósma edycja cyklicznej imprezy integracyjnej dla dzieci - "Urodziny Pluszowego Misia". Spotkanie udało się zorganizować dzięki finansowemu wsparciu Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Słubicach.

Urodziny Pluszowego Misia to impreza integracyjna dla dzieci, którą od ośmiu lat wspólnie organizują Gminna Biblioteka Publiczna w Słubicach i Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Mocarzewie. Spotkania są doskonałą okazją do wspólnej zabawy dzieci pełnosprawnych i dzieci z niepełnosprawnością, bowiem ich głównym celem  jest społeczna integracja, akceptacja dzieci z niepełnosprawnością przez ich zdrowych rówieśników przejawiająca się we włączeniu dzieci niepełnosprawnych w ich społeczność. Aby taka sytuacja zaistniała konieczne jest inicjowanie sytuacji, w których dzieci pozostają w przyjaznych i równoprawnych kontaktach z rówieśnikami, mają poczucie pełnej akceptacji i przynależności do grupy. Stąd pomysł na organizację tego typu spotkań. W tym roku dzięki wielkiej życzliwości Pana Ryszarda Smolarka - prezesa Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Słubicach i wsparciu finansowym Spółdzielni udało nam się przygotować dla dzieci wiele atrakcji i niespodzianek.

Pierwszą niespodzianką dla dzieci był występ Teatru "Maska" z Krakowa, który na bibliotecznej scenie zaprezentował spektakl "Na końcu świata. Przygody Misia i Kacpra pirata". O przedstawieniu piszemy w oddzielnym artykule (do przeczytania: tutaj).

Jak na prawdziwe urodziny przystało, nie mogło zabraknąć wielkiego urodzinowego tortu. Po odśpiewaniu głośnego "Sto lat" dla Pluszowego Misia i złożeniu życzeń, wszyscy goście spróbowali słodkiej niespodzianki przygotowanej przez Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Wiesław Jasiński z Gąbina.

Podczas urodzin mogliśmy zobaczyć także pokaz tańca nowoczesnego, który zaprezentowała nam dziecięca grupa taneczna ćwicząca w sali zabaw Gabi Land w Gąbinie.

Urodziny Pluszowego Misia to przede wszystkim dobra zabawa, wesołe konkursy i wiele roześmianych dziecięcych twarzy.

Na koniec serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy pomogli w realizacji tego wspaniałego spotkania. Jesteśmy przekonani, że zobaczymy się za rok na kolejnych urodzinach Pluszowego Misia.