8 maja 2018r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach rozpoczęliśmy obchody Tygodnia Bibliotek. W tych dniach  w szczególny sposób promujemy czytelnictwo i bibliotekę, aby podkreślić rolę książki i  zwiększyć prestiż zawodu bibliotekarza.  Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2018 odbywała się pod hasłem: „(Do)Wolność Czytania”. Jak co roku, z przyjemnością włączyliśmy się do tej akcji, przygotowując dla naszych czytelników bogatą ofertę edukacyjną i kulturalną.

Pierwszego dnia Tygodnia Bibliotek odwiedzili nas uczniowie kl. Ib słubickiej podstawówki, aby wziąć udział w zajęciach czytelniczych „ W krainie baśni…”. Była to wspaniała okazja, by włączyć się do akcji promującej głośne czytanie „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Uczestnicy zajęć z wielką przyjemnością wzięli również udział w zabawach literackich. 9 maja to kolejny dzień atrakcji przygotowanych dla naszych najmłodszych czytelników. Tego dnia zaplanowaliśmy spotkanie o charakterze biblioterapeutycznym, podczas którego dzieci poznały opowiadanie Beaty Ostrowickiej pt. „112”. Jednak najwięcej radości sprawiła dzieciom gra terenowa mająca na celu poznanie i utrwalenie numerów alarmowych. „Badam i już wiem” to temat kolejnego spotkania w Tygodniu Bibliotek tym razem przygotowanego dla klas starszych słubickiej podstawówki. Dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju eksperymenty, a jeszcze większą frajdę sprawia im samodzielne ich wykonywanie. Dlatego przeprowadzenie z dziećmi doświadczeń okazało się dla nich doskonałą zabawą a zarazem okazją do odkrywania świata i zjawisk fizycznych. Tydzień Bibliotek 2018 zakończyliśmy transmisją spektaklu pt. „Piotruś Pan” z Teatru Maska w Rzeszowie, którą mogliśmy zrealizować dzięki programowi „ITeatr – Internetowy Teatr TVP”. Historię Piotrusia Pana i jego przyjaciół z Nibylandii obejrzeli uczniowie kl. V SP w Słubicach.