W dniu 6 kwietnia 2016 r. Artur Bedyk dyrektor słubickiej biblioteki oraz Sylwia Górecka młodszy bibliotekarz uczestniczyli w konferencji MAK+, współorganizowanej przez Instytut Książki oraz Bibliotekę Publiczną m.st. Warszawy - Bibliotekę Główną Województwa Mazowieckiego. W spotkaniu wzięli udział bibliotekarze z całego Mazowsza, zarówno ci korzystający z MAK-a+, jak i zainteresowani systemem.

Uczestników przywitali Dyrektor BP m.st. Warszawy Michał Strąk oraz Szef Zespołu MAK+ Tomasz Cieślik. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia planowanych kierunków rozwoju MAK-a+. Następnie Jakub Salamon przedstawił i omówił zmiany w najnowszej wersji systemu. Po przerwie poprowadzono dwa panele: warsztatowy, dla obecnych użytkowników systemu oraz handlowy, dla osób zainteresowanych MAK-iem+. Ostatnią część konferencji przeznaczono na dyskusję oraz indywidualne konsultacje. Dla p. Sylwii Góreckiej, która w Bibliotece Głównej Województwa Mazowieckiego była pierwszy raz udział w tym spotkaniu był również doskonałą okazją do dokładnego zwiedzenia Biblioteki na Koszykowej i zobaczenia tej placówki po jej przebudowie.