Od kilku już lat podczas Tygodnia Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna organizuje Przegląd Grup Teatralnych. W dniu 12 maja 2016 r. na bibliotecznej scenie mogły zaprezentować się słubickiej publiczności dwie grupy teatralne. Jako pierwszy zaprezentował się Teatrzyk Szkolny "Iskierka" działający przy Szkole Podstawowej im. Ojca Św. Jana Pawła II w Słubicach. Jako druga zaprezentowała się grupa teatralna działająca przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym "Dom na szlaku" im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Załuskowie.

Podczas spotkania w rolę konferansjera wcielił się dyrektor słubickiej biblioteki - Artur Bedyk, który powitał przybyłą publiczność oraz przedstawił grupy teatralne biorące udział w Przeglądzie. Teatrzyk Szkolny "Iskierka" ze Słubic zaprezentował bajkę "Jaś i Małgosia". Spektakl był tak wesoły i tak niezwykle brawurowo zagrany przez młodych aktorów, że dostarczył wiele radości i uśmiechu żywiołowo reagującej publiczności.

Jak to zwykle w bajkach bywa historia Jasia i Małgosi zakończyła się radosnym finałem. Młodzi aktorzy z Teatrzyku Szkolnego "Iskierka" zostali sowicie nagrodzeni oklaskami przez publiczność, a od dyrektora biblioteki otrzymali specjalne podziękowanie złożone na ręce opiekującej się grupą teatralną pani Janiny Ujazdy - nauczyciela Szkoły Podstawowej w Słubicach.

Po Teatrzyku "Iskierka" zaprezentowała się grupa teatralna działająca przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym "Dom na szlaku" im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Załuskowie. Grupa zaprezentowała przedstawienie pt. „Biedronka” według Tomasza Nowaczyka. Przedstawienie to nasi goście z Załuskowa prezentowali min. na XXVI Ogólnopolskim Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Warszawie, na którym zdobyli szereg wyróżnień. Grupa działa pod kierunkiem pani Renaty Załuga.

Spektakl bardzo się wszystkim podobał, dziewczyny z Załuskowa pokazały, że scena teatralna nie jest im obca i że drzemią w nich prawdziwe aktorskie talenty! Publiczność nagrodziła występ grupy zasłużonymi oklaskami, a opiekująca się grupą pani Ranata Zauga otrzymała z rąk dyrektora biblioteki pamiątkowe podziękowania.

Hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek brzmi: "Biblioteka inspiruje".  Mamy nadzieję, że poprzez organizację tego typu spotkań zainspirujemy dzieci i młodzież do rozwijania swoich talentów artystycznych, a na naszej bibliotecznej scenie będziemy mogli zobaczyć jeszcze wiele ciekawych spektakli teatralnych.