22 listopada 2017 r. na bibliotecznej scenie wystąpił Teatr "Maska" z Krakowa z przedstawieniem dla dzieci "Na końcu świata. Przygody Misia i Kacpra pirata". Spektakl był jedną z atrakcji przygotowanych dla dzieci w związku z organizowaną przez bibliotekę cykliczną imprezą integracyjną Urodziny Pluszowego Misia.

Dziecięca widownia, która wypełniła salę kulturalno-oświatową słubickiej biblioteki z niezwykłą żywiołowością reagowała na to co podczas przedstawienia działo się na teatralnej scenie. Przygody sympatycznego pirata o imieniu Kacper i jego przyjaciela pluszowego misia o imieniu Pluszobrody były pretekstem do pokazania dzieciom jak wielką moc ma prawdziwa przyjaźń oraz zwrócenia uwagi, że przyjaźń to nie tylko miłe słowa, ale przede wszystkim wielkie poświęcenie. Przedstawienie zaprezentowane przez Teatr "Maska" miało na celu rozwinięcie wyobraźni i wrażliwości u dzieci, kształtowanie postawy szacunku wobec drugiego człowieka oraz ukazanie, że przyjaźń bardzo pozytywnie wpływa na nasze życie.

Podczas spektaklu na scenie obok głównych bohaterów pojawiały się też inne barwne postacie:  Pani Sowa, Kangurek oraz Tygrysek. Wszystkie postacie wzbudzały aplauz i wielką radość dziecięcej widowni. Dzieci bardzo często były angażowane przez aktorów do udziału w spektaklu, przez co bardziej utożsamiały się z dziejącymi się na scenie wydarzeniami.

Spektakl bardzo podobał się wszystkim widzom, a gorące brawa na zakończenie przedstawienia były na to najlepszym dowodem. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Teatr z Krakowa jeszcze zagości na naszej bibliotecznej scenie.