Jedną z cyklicznych imprez odbywających się co roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach jest Przegląd Grup Teatralnych organizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. 14 marca 2018r. już po raz ósmy dziecięce i młodzieżowe grupy teatralne z terenu gminy Słubice oraz z gmin sąsiadujących zaprezentowały swoje aktorskie talenty.

To wyjątkowe wydarzenie otworzył dyrektor słubickiej biblioteki P. Artur Bedyk a spotkanie poprowadziła P. Joanna Ujazda. Przegląd Grup Teatralnych nie miał charakteru konkursu a głównym celem widowiska była prezentacja dorobku artystycznego amatorskich teatrów dziecięcych oraz stworzenie możliwości wymiany doświadczeń.

Jako pierwsza na bibliotecznej scenie zaprezentowała się Grupa Teatralna „Bez nazwy” działająca przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym „Dom na szlaku” im. Gen. Tadeusza Kutrzeby w Załuskowie. Dziewczęta pod kierunkiem P. Marianny Włodarczyk oraz P. Izabeli Kubiak przygotowały spektakl pt. „Czerwony Kapturek”.

Teatrzyk „Iskierka” ze Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Słubicach pod okiem wychowawcy P. Janiny Ujazda zaprezentował „Legendę o Smoku Wawelskim”.

Przedstawienie pt. „Wróżki” to kolejny spektakl, który mogliśmy zobaczyć w wykonaniu uczniów klas IV słubickiej podstawówki pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego P. Jolanty Wodowskiej.

Grupa Teatralna „Promyki”, która skupia uczniów klas siódmych SP w Słubicach, tym razem zaprezentowała na bibliotecznej scenie „Współczesną wersję Balladyny”. Spektakl powstał pod kierunkiem P. Jolanty Wodowskiej.

Przegląd Grup Teatralnych zamknął występ gospodarzy – Bibliotecznej Grupy Teatralnej „Super Stars”, która pod okiem P. Anny Ostrowskiej przygotowała przedstawienie pt. „Trzy Małe Świnki”.

Na zakończenie VIII Przeglądu Grup Teatralnych każda z prezentujących się grup oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa, gorące podziękowania oraz gromkie brawa od licznie zgromadzonej widowni.