5 lipca 2018 r. o godz. 17 na bibliotecznej scenie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach publiczność mogła zobaczyć spektakl "Nie daj się oszukać". Inscenizacja w reżyserii Mariusz Pogonowskiego według scenariusza Alka Pietrzaka powstała w ramach projektu „Bezpieczni seniorzy” realizowanego przez Fundację „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej - Młodzi Razem”. Sztuka jest efektem warsztatów teatralnych, w których uczestniczyli seniorzy i młodzież z terenu gminy Radzanowo. Temat poruszany w przedstawieniu okazał się niezwykle ważny i aktualny. Spektakl  przestrzega przed oszustami wyłudzającymi od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „wnuczka”, „policjanta” czy „inkasenta”. Jesteśmy przekonani, że taka forma profilaktyki okaże się skutecznym ostrzeżeniem skierowanym głównie do osób starszych, którzy najczęściej stają się ofiarami tego typu oszustw.