W niedzielne popołudnie 18 listopada 2018 r. na bibliotecznej scenie podczas niezwykłego koncertu charytatywnego wystąpili lokalni artyści - solista „Małego studia piosenki” Mateusz Staniaszek oraz zespół wokalny "Teraz My" z GOK w Iłowie, Zespół Ludowy Grzybowianki & Grzybowiacy oraz Orkiestra Dęta działająca przy OSP w Słubicach. Ponad dwugodzinny koncert był dla zgromadzonej publiczności wielkim przeżyciem artystycznym i emocjonalnym. Środki zebrane podczas koncertu zasiliły konto fundacji zbierającej fundusze na wsparcie i leczenie chorego Kacpra z Dobrzykowa. Koordynatorem wydarzenia była Anna Krakowiak ze Słubic. Cieszymy się, że jako biblioteka mogliśmy włączyć się w organizację tego wspaniałego wydarzenia.