25 listopada 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach powstał Sztab 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szefem Sztabu został Artur Bedyk. Więcej informacji o naszych działaniach i przygotowaniach do 28 Finału WOŚP już wkrótce na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. Zapraszamy również na stronę naszego Sztabu pod adresem: https://slubice-5788.wosp.pl/

Podczas tegorocznych wyborów parlamentarnych w lokalu Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach mieściła się siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej nr 5 w Słubicach. Biblioteka jest jednym z dwóch lokali wyborczych na terenie gminy Słubice przystosowanym do obsługi osób z niepełnosprawnością.

Kolorowo było w słubickiej bibliotece przez cały piątek 7 czerwca. Mali budowniczowie ze Szkoły Podstawowej im. Ojca Św. Jana Pawła II w Słubicach obchodzili Dzień Dziecka. Przez cały dzień biblioteka wypełniła się radosnymi okrzykami małych architektów. I tylko żal, że z tych klocków nie mogliśmy wybudować sobie dodatkowego magazynu na nasze zbiory..

Fantastyczną niespodziankę z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek przygotowały dzieci z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Słubicach, które na czele z Panią dyrektor Jadwigą Zwierzchowską przed spektaklem Teatru "Maska" z Krakowa złożyły pracownikom słubickiej biblioteki serdeczne życzenia. Bibliotekarze otrzymali kwiaty i wspaniałe laurki. Było nam bardzo miło i z całego serca dziękujemy!

W dniu 13 grudnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Słubicach zorganizowali dla dzieci przedświąteczne spotkanie z Mikołajem. Dla wszystkich przybyłych gości zaśpiewał chór prowadzony przez Pana Łukasza Bartosiaka. W wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Słubicach usłyszeliśmy znane i lubiane kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Nie zabrakło również Mikołaja, który swoją osobą umilał dzieciom czas oraz wręczył słodkie upominki. W spotkaniu uczestniczył pan Jacek Kozłowski - wójt gminy Słubice, który złożył wszystkim przybyłym serdeczne świąteczne życzenia.

„Kwadrans dla Niepodległej”, czyli wspólne czytanie w stu miejscach fragmentów polskiej literatury – to kolejna odsłona obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Płocku i w całym powiecie. Data wydarzenia nie była przypadkowa. Przypadła w rocznicę pierwszej wizyty generała Józefa Hallera w Płocku w 1917 roku. Gminna Biblioteka Publiczna w Słubicach na zaproszenie Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego w Płocku również dołączyła do tej akcji. Czytanie w słubickiej gminie odbyło się zgodnie z planem w czwartek 14 czerwca 2018 r. o godz. 12.00, w Szkole Podstawowej im. Ojca Św. Jana Pawła II w Słubicach, w klasie III a. Spotkanie przeprowadziła p. Asia Ujazda, bibliotekarz GBP w Słubicach.

21 listopada 2017 r. Gminną Bibliotekę Publiczną w Słubicach odwiedziły wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego „Dom na Szlaku” im. Gen. Tadeusza Kutrzeby w Załuskowie wraz z psycholog Edytą Furmanek oraz nauczycielem Renatą Załugą. Spotkanie młodzieży z MOW w Załuskowie ze słubickimi gimnazjalistami związane było z udziałem ośrodka w Załuskowie w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania, którą wspiera Fundacja Po DRUGIE, ma na celu rozpowszechnienie świadomości o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności oraz zwrócenie uwagi na wartości, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia. Autorem światowej kampanii jest Women’s World Summit Foundation i co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą, by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy.