18 maja 2019 r. przed budynek Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach zawitał kolorowy peleton cyklistów. Podobnie jak w latach ubiegłych słubicka biblioteka włączyła się jako partner w organizacje międzygminnego VII Mocarnego Rajdu Rowerowego, którego trasa wiodła pięknymi zakątkami gmin Sanniki i Słubice. Przy bibliotece miał miejsce pierwszy przystanek. Dla uczestników była to chwila na dopełnienie formalności, nabrania sił przed dalszą trasą, skosztowania pysznego ciasta oraz wypicia gorącej kawy lub herbaty. Artur Bedyk, dyrektor słubickiej biblioteki, który podczas rajdu pełnił również funkcje spikera, uczulał uczestników na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas rajdu. Po kwadransie odpoczynku barwny peleton ruszył dalej. Na mecie, która podobnie jak start usytuowana była przy Specjalnym Ośrodku Wychowawczym w Mocarzewie na uczestników czekała wspaniała grochówka i mile spędzone chwile podczas pikniku integracyjnego. Rajd organizowany był pod patronatem Starosty Płockiego oraz Starosty Gostynińskiego przy wsparciu organizacyjnym Burmistrza Miasta i Gminy Sanniki oraz Wójta Gminy Słubice.