10 kwietnia 2018r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach obchodziliśmy wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Do wspólnego świętowania zaprosiliśmy najmłodsze klasy słubickiej podstawówki.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, święto obchodzone co roku 2 kwietnia, ściśle związane jest z Hansem Christianem Andersenem, bowiem tego dnia przypada rocznica urodzin tego znanego na całym świecie bajkopisarza. Święto, które ustanowiono w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY), ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

Spotkanie z najmłodszymi czytelnikami było wspaniałą okazją do zapoznania się z postacią Andersena. Dzięki prezentacji multimedialnej dzieci dowiedziały się o najważniejszych wydarzeniach i ciekawostkach z życia duńskiego bajkopisarza. Podczas lekcji bibliotecznej odbył się także mini konkurs ze znajomości baśni Andersena. Okazało się, że wszystkie dzieci są specjalistami w tej dziedzinie, ponieważ bez pomyłek odpowiadały na wszystkie pytania.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci był doskonałą okazją do promocji głośnego czytania, dlatego tego dnia w naszej bibliotece odbyła się również akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Tradycją spotkań jest to, że do wspólnego czytania zapraszamy gości specjalnych. Tym razem słubicką bibliotekę odwiedził  patron Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci – Hans Christian Andersen! Nasz gość z przeszłości przeczytał jedną ze swoich baśni pt. „Nowe szaty cesarza”. Dzieci były zachwycone tą niespodziewaną i wyjątkową wizytą!

Serdeczne podziękowania dla Pana Jacka Laski – Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, który przyjął zaproszenie do udziału w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.