Na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Sanniki oraz Dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej i Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sannikach Artur Bedyk, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach w dniu 23 listopada 2019 r. reprezentował słubicka placówkę podczas wieczoru literackiego zorganizowanego w ramach Narodowego Czytania w MGOK w Sannikach. Gratulujemy naszym sąsiadom tak wspaniale zorganizowanej imprezy i bardzo dziękujemy za zaproszenie.

9 maja 2019 r. w MGBP i MGOK w Sannikach odbyły się eliminacje rejonowe konkursu recytatorskiego "Pięknie być człowiekiem". W pracach jury uczestniczył Artur Bedyk, dyrektor słubickiej biblioteki. W eliminacjach rejonowych w Sannikach brały udział dzieci i młodzież ze szkół z gminy Sanniki, Szczawin oraz Iłów.

24 lutego 2019 r. w sali OSP w Sannikach odbyło się "Spotkanie z Sannicką Kulturą", podczas którego Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Sanniki" zaprezentował nowe stroje zespołu z okresu Księstwa Warszawskiego. W nowych strojach wystąpiła również Orkiestra Dęta działająca przy OSP w Sannikach. Na zaproszenie organizatorów słubicka bibliotekę reprezentował podczas uroczystości Artur Bedyk - dyrektor GBP w Słubicach.

13 grudnia 2018 r. Artur Bedyk - dyrektor słubickiej biblioteki  brał udział w pracach komisji konkursowej XVII Festiwalu Kolęd i Pastorałek dla dzieci i młodzieży ze szkół i ośrodków specjalnych. A na scenie wystąpli młodzi artyści z Płocka, Gostynina, Sierpca, Kutna, Łowicza, Goślic i Mocarzewa...

17 listopada 2018 r. Artur Bedyk na zaproszenie MGOK w Sannikach reprezentował słubicką bibliotekę podczas Narodowego Czytania "Przedwiośnia" St. Żeromskiego. Uroczyste spotkanie miało miejsce w sali OSP w Sannikach. Słowa powieści Żeromskiego wybrzmiewały tym razem w niezwykłej wprost scenerii, zza rewolucyjnej barykady. Po raz kolejny sannickie spotkania z literaturą podczas Narodowego Czytania zachwyciły zgromadzoną publiczność.

14 grudnia 2017 r. u naszych Przyjaciół w Mocarzewie odbył się XVI Festiwal Kolęd i Pastorałek dla dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkół i placówek specjalnych.  W konkursie uczestniczyły placówki z Mocarzewa, Łowicza, Gostynina, Płocka, Goślic, Sierpca, Kutna i Włocławka. Uczestnicy występowali w następujących kategoriach: niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym i znacznym: solo i zespół oraz niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim: solo i zespół. W pracach komisji konkursowej uczestniczył min. Artur Bedyk - dyrektor słubickiej biblioteki.

18 listopada 2017 r. odpowiadając na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej i Gminnego Ośrodka Kultury w Sannikach uczestniczyliśmy w akcji Narodowego Czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Spotkanie zostało zorganizowane w sali przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sannikach. W tym roku lektorami byli: wójt gminy Gabriel Wieczorek, lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Robert Niezgoda oraz Włodzimierz Rączka – nauczyciel wychowawca z Mocarzewa. Oprawę muzyczną zapewnił Regionalny Zespół Pieśni i Tańca “Sanniki”, którego członkowie wystąpili na potrzeby spektaklu w strojach regionu krakowskiego.

Zapraszamy na koncerty do Sannik. Szczegółowy program w rozwinięciu artykułu.

27 maja 2017 Artur Bedyk dyrektor GBP w Słubicach reprezentował słubicką bibliotekę podczas Jubileuszu 80-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej w Sannikach.

25 kwietnia 2017 r. na zaproszenie naszych sąsiadów - GBP i GOK w Sannikach, dyrektor słubickiej biblioteki Artur Bedyk uczestniczył w pracach komisji konkursowej podczas rejonowych eliminacji Konkursu Recytatorskiego "Pięknie być człowiekiem", które odbyły się w GOK w Sannikach. W eliminacjach rejonowych Konkursu Recytatorskiego "Pięknie być człowiekiem" uczestniczyły dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów z Sannik, Osmolina, Iłowa, Pacyny, Kaptur, Szczawina Kościelnego oraz z Iłowa.