25 kwietnia 2019 roku Artur Bedyk, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach przewodniczył Komisji Konkursowej podczas rejonowych eliminacji XLI edycji konkursu recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”, które zorganizowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Gąbinie. W konkursie bardzo dobrze zaprezentowali się recytatorzy reprezentujący gminę Słubice!

W konkursie brało udział 72 młodych artystów ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gmin Gąbin, Łąck i Słubice.

W I Grupie Wiekowej tj. Klasy I-III Szkoły Podstawowej laureatami konkursu zostali:

Miejsce I  Dubielak Aleksandra Wiktoria  Szkoła Podstawowa w Gąbinie

Miejsce II Figaszewski Michał Szkoła Podstawowa w Gąbinie

Miejsce III Tomasik Filip Szkoła Podstawowa w Borkach

Wyróżnienie Tomczak-Sierakowska Zofia Szkoła Podstawowa w Gąbinie

W II Grupie Wiekowej tj. Klasy IV-VI  Szkoły Podstawowe laureatami konkursu zostali:

Miejsce I Kadłubaj Zuzanna Szkoła Podstawowa w Gąbinie

Miejsce II Piechocka Marika Szkoła Podstawowa w Słubicach

Miejsce III Rosa Marta Szkoła Podstawowa w Łącku

Wyróżnienie Marzec Aleksandra Szkoła Podstawowa w Dobrzykowie

Wyróżnienie Wichrowska Amelia Szkoła Podstawowa w Gąbinie

w III Grupie Wiekowej tj. Klasy VII – VIII Szkoły Podstawowe i III Klasa Gimnazjum laureatami konkursu zostali:

Miejsce I Pych Maja Szkoła podstawowa w Słubicach

Miejsce II Lewandowska Natalia Szkoła Podstawowa w Gąbinie

Miejsce III Ancerowicz Maria Szkoła Podstawowa w Gąbinie

Wyróżnienie Lenarcik Daniel Szkoła Podstawowa w Piotrkówku.

Zdobywcy 1 i 2 miejsca w każdej kategorii wiekowej zyskali prawo do startu w finale konkursu, który odbędzie się 22 maja w Książnicy im. Władysława Broniewskiego w Płocku.

Zdjęcia: ze zbiorów MGBP w Gąbinie.

Więcej o konkursie: https://www.gabin.pl/aktualnosci/901-xli-edycja-konkursu-recytatorskiego-dla-dzieci-i-mlodziezy-im-janusza-korczaka-pieknie-byc-czlowiekiem