Jak się okazuję biblioteka to także doskonałe miejsce do rozwijania swoich pasji twórczych. W każdy poniedziałek przekonują nas o tym nasi najmłodsi czytelnicy, którzy pod kierunkiem pani Sylwii Góreckiej spotykają się w działającym przy bibliotece Klubie Młodego Czytelnika. Dzieci z wielkim zapałem realizują swoje artystyczne zainteresowania. W efekcie kącik dziecięcy w bibliotece sukcesywnie wzbogaca się o coraz to nowe dzieła wykonane przez dzieci. Niektóre z tych fantastycznych wytworów dziecięcej twórczości są doprawdy magiczne...

Biblioteczna Dziecięca Grupa Teatralna "Superstars" działająca przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach po krótkiej przerwie wznawia działalność. Zainteresowanie dzieci "zabawą w teatr" przekroczyło nasze oczekiwania. Na pierwszym spotkaniu pojawiło się ponad trzydziestu kandydatów do uczestnictwa w naszym bibliotecznym teatrze. W związku z tym powstają dwie grupy teatralne, które już wkrótce zaproszą słubicką publiczność na pierwsze przedstawienie.

21 października 2019 r. zainaugurowaliśmy w słubickiej bibliotece kolejny cykl spotkań z naszymi najmłodszymi czytelnikami w ramach Klubu Młodego Czytelnika. Raz w tygodniu najmłodsi klubowicze z zapałem i radością przychodzą do biblioteki i uczestniczą w zajęciach artystycznych, rozwijają swoją kreatywność oraz pasję. Efektem pracy twórczej naszych klubowych artystów są wystawki prac, dzięki którym nasz biblioteczny kącik dla dzieci wygląda bajecznie, kolorowo  i przeciąga uwagę czytelników.

O tym, że w bibliotece można realizować swoje zainteresowania i to nie tylko te związane z czytelnictwem świadczy zespół Young Angel. Zespół powstał w 2015 r przy okazji realizowania projektu "Rozśpiewaj się w bibliotece" i od tego czasu systematycznie spotyka się na próbach w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach by realizować swoją pasję jaką jest muzyka. Zespół gra muzykę rockową i od chwili powstania występował już na wielu festynach nie tylko w gminie Słubice ale także poza jej granicami. Ostatnio zespół wystąpił podczas słubickiego koncertu w ramach 27 Finału WOŚP i swoim żywiołowym, ostrym brzmieniem rozpalił zgromadzoną publiczność.

Co tydzień młodzi przyjaciele naszej biblioteki uczestniczą w zajęciach artystycznych, które odbywają się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach w ramach Klubu Młodego Czytelnika. Dzieci z wielkim zapałem i radością pod okiem pani Sylwii Góreckiej rozwijają swoje artystyczne zdolności. W efekcie kącik dziecięcy w naszej wypożyczalni przemienia się w niezwykle barwną galerię dziecięcych prac. Zawsze jest tam co podziwiać! Dzieci, które chciałyby się jeszcze dołączyć się do grona naszych artystów serdecznie zapraszamy do biblioteki!

3 lipca 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach odbyły się warsztaty robotyki. Warsztaty prowadzili profesjonaliści z firmy "Twój Robot". Działania realizowane były przez SBP Oddział Płock w ramach grantu z Zarządu Województwa Mazowieckiego na projekt "Wszechświat kultury". Warsztaty z robotyki to niezwykłe spotkanie dzieci z klockami Lego Mindstorms, laptopami z zainstalowanym specjalistycznym oprogramowaniem do sterowania wykonanymi robotami. Fantastyczna zabawa i nauka w jednym! Uczestnicy warsztatów byli zachwyceni!

Dla dzieci nie ma większej przyjemności niż zjedzenie tego, co same przygotowały! Raz w miesiącu w  ramach zajęć Klubu Młodego Czytelnika p. Anna Ostrowska przeprowadza ze swoimi podopiecznymi spotkania kulinarne. Oprócz wspólnego przygotowywania smacznych i zdrowych posiłków dzieci mają niepowtarzalną okazję tworzyć własne przepisy,  uczą się rozpoznawać smaki, posługiwać się sztućcami, właściwie zachowywać się przy stole oraz dbać o bezpieczeństwo i porządek podczas gotowania. Jest też okazja do skorzystania z dość pokaźnych zbiorów książek o tematyce kulinarnej. Samodzielne przyrządzanie posiłków uczy także kreatywnego myślenia oraz zaradności. Jednak przede wszystkim wspólne gotowanie sprawia dzieciom ogromną radość!

Klub Młodego Czytelnika zaprasza na spotkania w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach. Wszystkich, których fascynuje oprócz czytania książek także rysowanie, malowanie, wycinanie zapraszamy w piątki do udziału w zajęciach artystycznych, podczas których nie tylko wykonujemy prace plastyczne, ale również tańczymy, gotujemy, śpiewamy, a przede wszystkim wspaniale i kreatywnie spędzamy wolny czas!