21 października 2019 r. słubiccy słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którego oddział działa przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach wraz z grupą słuchaczy PPUTW z Bodzanowa i Małej Wsi mieli okazję w Teatrze Studio w Warszawie zobaczyć spektakl „Myszy Natalii Mooshaber”. Sztuka w wykonaniu aktorów płockiego Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego to adaptacja powieści znanego czeskiego pisarza Ladislava Fuksa. To niezwykły kryminał, groteska, opowieść społeczno-obyczajowa, metafizyczna, utopijna a nawet fantastyczna. „Myszy Natalii Mooshaber" to spektakl dla widza poszukującego inteligentnego teatru. Ozdobą spektaklu jest wspaniała indywidualna kreacja Hanny Zientary (w roli Natalii Mooshaber) oraz kunszt aktorski całego zespołu płockiego teatru. Dla tych, którzy w teatrze szukają czegoś więcej niż tylko lekkiej rozrywki, dla miłośników czeskiej literatury, dla widzów poszukujących w teatrze własnych interpretacji, spektakl „Myszy Natalii Mooshaber” jest z całą pewnością intelektualnym wyzwaniem...

Źródło: http://www.teatrplock.pl/pl/spektakle/myszy-natalii-mooshaber