19 marca 2019 r. słuchacze sekcji gminnej w Słubicach Płockiego Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wraz z koordynatorem gminnym - Arturem Bedykiem, dyrektorem słubickiej biblioteki udali się na zajęcia wyjazdowe do Muzeum Mazowieckiego w Płocku. Muzeum Mazowieckie w Płocku to najstarsze polskie muzeum powstałe z inicjatywy społecznej w 1821 roku, posiadające zbiory historyczne, numizmatyczne, artystyczne, archeologiczne i etnograficzne. Ze względu na największą ekspozycję poświęconą sztuce secesji, zwane jest też często "muzeum secesji". Słubiccy seniorzy mogli tego dnia wysłuchać pasjonujących opowieści o sztuce użytkowej oraz historii a także zobaczyć niezwykłe eksponaty znajdujące się w kolekcji muzeum. To była niezapomniana, żywa lekcja historii, która wywarła na wszystkich uczestnikach wielkie i niezatarte wrażenie.