W sobotę 7 grudnia 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach zainaugurowane zostały warsztaty komputerowe dla seniorów - słubickich słuchaczy Płockiego Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Moduł "Moje finanse i transakcje w sieci" przeznaczony jest dla tych, którzy chcieliby nauczyć się załatwiać skutecznie sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem internetu. Uczestnicy uczą się jak zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, realizować zakupy, rezerwować podróż, płacić podatki oraz jak korzystać z podstawowych usług e-administracji m.in. wnioskując o zaświadczenia, świadczenia czy też występując o dowód osobisty - wszystko w sposób elektroniczny, szybko i bezpiecznie. Szkolenia odbywają się w ramach projektu pn. "Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego" i są finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Kolejne zajęcia komputerowe w słubickiej bibliotece już w następna sobotę.