22.11.2019 r. bibliotekarz z Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach wcielił się w postać pluszowego misia i odwiedził dzieci w Przedszkolu Samorządowym w Słubicach. Podczas odbywających się tam Urodzin Pluszowego Misia, dzieci  przynoszą do przedszkola swoje ulubione pluszaki by wspólnie świętować, bawić się i tańczyć.

9 września 2019 r. po wakacyjnej przerwie zainaugurowaliśmy kolejny cykl "Spotkań z bajką" - wesołych czytelniczych spotkań dla dzieci, które odbywają się w siedzibie Przedszkola Samorządowego w Słubicach. W każdy poniedziałek pani Sylwia Górecka, młodszy bibliotekarz w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach odwiedza przedszkolaków by wspólnie z nimi odbyć literacką podróż w magiczny świat baśni, bajek i opowieści. Jesteśmy pewni, że dzięki temu wielu przedszkolaków w towarzystwie swoich rodziców zawita do naszej biblioteki i zostanie naszymi stałymi czytelnikami. Serdecznie zapraszamy!