Tegoroczne zajęcia artystyczno-literackie odbywające się w okresie ferii zimowych cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych. 22 stycznia rozpoczęliśmy cykl zajęć literacko-artystycznych pod hasłem FERIE Z BIBLIOTEKĄ 2018. Dzieci z terenu gminy Słubice przez cały tydzień, brały udział w atrakcyjnych spotkaniach.

Poniedziałek był dniem zapoznawczym. Przeprowadziliśmy szereg zabaw integracyjnych, aby każde dziecko mogło poczuć się pewnie w gronie rówieśników. W drugiej części zajęć, uczestnicy mieli okazję obejrzeć zimowe kino. Drugiego dnia panie bibliotekarki zapoznały dzieci z teatrem kukiełkowym. Taki rodzaj teatru, w którym zamiast aktorów grają lalki,  był dla dzieci bardzo interesujący. Podczas zajęć dzieci wykonały własne kukiełki do postaci z bajki H. Ch. Andersena pt. „Calineczka”. Trzeci dzień upłynął na rozgrywaniu teleturniejów. Dzieciom bardzo podobała się  zabawa w Familiadę i Koło Fortuny. Zabawa w podchody i kalambury również okazała się dla uczestników wielką przyjemnością. Następnie dzieci wzięły udział w zajęciach komputerowych. W czwartek na uczestników czekało mnóstwo zabaw ruchowych. Drużynowe zmagania dla niektórych okazały się nie lada wyzwaniem.  Dzieci mogły również korzystać ze wszystkich sprzętów, w które jest wyposażona Sala kulturalno-oświatowa (stół do tenisa stołowego, piłkarzyki, stół do bilarda). Ostatniego dnia zajęć, nasza biblioteczna scena zapełniła się aktorami. Uczestnicy zajęć pod okiem p. Asi i p. Ani przygotowali scenki teatralne, które mogli zaprezentować przed widownią. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za tak liczne uczestnictwo w zajęciach w okresie ferii zimowych. Cieszymy się, że biblioteka jest miejscem chętnie odwiedzanym przez najmłodszych mieszkańców naszej gminy.