8 marca 2019 r. kolejne spotkanie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach. Tym razem rozmawialiśmy o fantastycznej książce Marcina Szczygielskiego "Teatr Niewidzialnych Dzieci". Autor w swojej powieści "przeniósł" nas do roku 1981 w schyłkowy okres PRL, a więc w czasy których nasi młodzi klubowicze nie znają z autopsji. Na młodzieży wielkie wrażenie wywarło miejsce akcji - dom dziecka, który głównym bohaterom książki daje namiastkę normalności w nienormalnej sytuacji i nienormalnych czasach. Niezwykle ciekawa dyskusja, celne spostrzeżenia i uwagi młodych czytelników sprawiły, że czas spotkania minął niezwykle szybko. Ale już za miesiąc spotykamy się ponownie...