8 października 2019 r. w Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach odbyło się spotkanie autorskie z Martiną Zawadzką - podróżniczką, blogerką, autorką książki "Dziewięć marzeń. Jak odnalazłam siebie w podróży dookoła świata". Martina Zawadzka była managerem w jednej z warszawskich korporacji. Po latach pracy postanowiła spakować plecak i wyruszyć w podróż. Swoją przygodę rozpoczęła od Filipin, następnie odwiedziła Indonezję i Australię, Hawaje, Kalifornię oraz Nowy Jork. Efektem tej podróży jest książka "Dziewięć marzeń. Jak odnalazłam siebie w podróży dookoła świata". Książka Martiny Zawadzkiej to coś więcej niż relacja z egzotycznej podróży, to także niezwykły "poradnik" dla osób szukających siebie i swojego miejsca na ziemi. Czytelnicy, którzy licznie przybyli do Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach na spotkanie z Martiną Zawadzką we wtorkowy wieczór mogli się przekonać, że marzenia nie mają daty ważności, więc na próby ich realizacji nigdy nie jest za późno.