4 lutego 2020 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach odbyło się spotkanie autorskie z dr Agnieszką Zielińską autorką książek "Podróże literackie. Mickiewicz" oraz "Podróże literackie. Sienkiewicz". Czytelnicy, którzy tego dnia przybyli do słubickiej biblioteki mogli wysłuchać pasjonującej opowieści i wraz z autorką "odbyć" niezwykłą podróż literacką. Agnieszka Zielińska zaprosiła słuchaczy na niekonwencjonalną wędrówkę śladami Adama Mickiewicza w miejsca, w których żył i które odcisnęły piętno na jego twórczości. Barwny wykład autorki ilustrowany ciekawymi autorskimi zdjęciami był doskonałą okazją do bliższego poznania życia jednego z naszych narodowych wieszczów. W spotkaniu uczestniczyli min. słuchacze słubickiego oddziału Płockiego Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz młodzież z MOW w Załuskowie. Bardzo gorąco dziękujemy pani Agnieszce Zielińskiej za spotkanie z czytelnikami słubickiej biblioteki.