14 grudnia 2017 r. u naszych Przyjaciół w Mocarzewie odbył się XVI Festiwal Kolęd i Pastorałek dla dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkół i placówek specjalnych.  W konkursie uczestniczyły placówki z Mocarzewa, Łowicza, Gostynina, Płocka, Goślic, Sierpca, Kutna i Włocławka. Uczestnicy występowali w następujących kategoriach: niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym i znacznym: solo i zespół oraz niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim: solo i zespół. W pracach komisji konkursowej uczestniczył min. Artur Bedyk - dyrektor słubickiej biblioteki.

18 listopada 2017 r. odpowiadając na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej i Gminnego Ośrodka Kultury w Sannikach uczestniczyliśmy w akcji Narodowego Czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Spotkanie zostało zorganizowane w sali przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sannikach. W tym roku lektorami byli: wójt gminy Gabriel Wieczorek, lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Robert Niezgoda oraz Włodzimierz Rączka – nauczyciel wychowawca z Mocarzewa. Oprawę muzyczną zapewnił Regionalny Zespół Pieśni i Tańca “Sanniki”, którego członkowie wystąpili na potrzeby spektaklu w strojach regionu krakowskiego.

22 września 2017 dyrektor i bibliotekarze słubickiej biblioteki publicznej uczestniczyli w pięknym jubileuszu 80-lecia istnienia Książnicy Płockiej. Uroczystość odbyła się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku.

Zapraszamy na koncerty do Sannik. Szczegółowy program w rozwinięciu artykułu.