11 lutego 2020 r w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach odbyło się spotkanie z Leszkiem Skierskim - dziennikarzem, prezesem i założycielem Płockiego Koła Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, autorem książek oraz licznych artykułów dotyczących min. historii lokalnych mediów, a także problemów społeczno-kulturalnych regionu. Obecnie Leszek Skierski jest kierownikiem działu marketingu i promocji Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Biorący udział w spotkaniu słubiccy seniorzy, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku mogli wysłuchać pasjonującego wykładu o historii płockiego teatru. Cieszy nas również nawiązana współpraca z Teatrem Dramatycznym w Płocku, dzięki której nasi seniorzy będą mogli uczestniczyć w wielu spektaklach płockiego teatru po bardzo atrakcyjnych i preferencyjnych cenach biletów.