11 marca 2020 r. grupa słubickich seniorów - słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Teatrze Dramatycznym w Płocku miała okazję zobaczyć doprawdy niezwykły spektakl. Monodram „Skowronek”, którego autorką jest Barbara Misiun, to spektakl inspirowany twórczością Cypriana Kamila Norwida oraz Kazimierza Józefa Węgrzyna. Spektakl został oprawiony wspaniałą muzyką Józefa Kaniowskiego zaaranżowaną przez Krzysztofa Misiaka. Wrażenia po tym niezwykłym spotkaniu z poezją na długo pozostaną w naszych sercach. Był to ostatni spektakl teatru płockiego przed przerwą spowodowana kwarantanną i zagrany tylko dla naszej grupy, która tego dnia wypełniła scenę „Piekiełko” w Teatrze Dramatycznym w Płocku. Było klimatycznie, poetycko, muzycznie... Na nowo odkryliśmy poezję Norwida!