Jak stworzyć własną książkę leporello?

Jak stworzyć własną książkę leporello?

Już od najmłodszych lat można wspólnie ze swoim dzieckiem tworzyć własne autorskie książki, wymyślać historie, projektować ilustracje. Dzięki wspólnym, kreatywnym działaniom zaszczepiasz w swoim dziecku pasję tworzenia i chęć kreacji, które dają ogromną satysfakcję i dumę.

Co więcej dziecko udoskonali umiejętności klejenia, wycinania, wydzierania, a co najważniejsze uruchomi wyobraźnię, która u dzieci bywa nieograniczona.

Leporello to harmonijkowa, bezoprawowa kompozycja graficzna, czyli w naszym przypadku książka. Leporello możesz zrobić na dwa sposoby: albo ze wstęgi naprzemiennie łamanego do postaci harmonijki kartonowego papieru, albo z wielu kartek tej samej wielkości klejonych taśmą do postaci wstęgi, a następnie składanych w harmonijkę.

Poniżej prezentujemy filmik, który podpowie, jak w prosty sposób stworzyć książeczkę leporello.

Źródło YouTube, kanał Natalia Kolber.