Kilka niezawodnych sposobów na skupienie uwagi Malucha podczas czytania

Kilka niezawodnych sposobów na skupienie uwagi Malucha podczas czytania

Jeżeli Twój Maluch ma czasami zbyt dużo energii, by wysłuchać czytanej mu bajki, koniecznie sprawdź pięć niezawodnych sposobów na przykucie jego uwagi!

Czytajcie razem

Jeżeli czytacie książki z obrazkami, wskazuj je palcem lub pozwól dziecku śledzić czytany tekst. W ten sposób zbudujesz więź i zaangażowanie podczas wspólnej zabawy.

Zbuduj postaci

Jakim głosem mówi kotek, a jakim słoneczko? Młodsze dziecko doceni Twoją wyobraźnię, starsze samo Ci podpowie, jeśli je zapytasz.

Pozwól dziecku być współautorem

Zadawaj dziecku pytania, pozwól dokończyć lub zmienić czytaną historię. Kto wie? Może rośnie Ci mały pisarz

Czytaj jakbyś śpiewał(a)

Dla małych dzieci to, jak czytasz jest ważniejsze niż to, co czytasz.  Baw się rytmem zdania, zmieniaj ton i natężenie głosu. Wykorzystaj też pauzy, żeby budować zaciekawienie małego słuchacza.

Zrób show

Pozwól dziecku patrzeć na siebie, gdy czytasz. Twoje miny i uśmiech mogą być bardziej angażujące niż sama treść książki. Niech Twoja twarz też opowiada czytaną historię. Czytając ze starszym dzieckiem, możecie próbować robić przed lustrem miny, które pasują do historii książki.

Źródło: wielki-czlowiek.pl
Grafika: Pixabay