Książki polecane dzieciom w wieku 7-9 lat.

Książki polecane dzieciom w wieku 7-9 lat.

W tym okresie 7-9 lat dziecko z okresu przedszkolnego staje się uczniem. Elastyczność i swoboda naszego mózgu zaczyna hamować. Początek szkoły dla dziecka wiąże się z ogromnym stresem. Młody człowiek uczy się czytać i niekiedy czytanie staje się czymś przerażającym. Dlatego należy zachęcać do czytania i pomóc dziecku w wyborze lektury, ale nie narzucać . Właśnie dlatego warto zrobić wszystko co tylko możliwe, aby wesprzeć rozwój dziecka wczesnoszkolnego w czytelnictwie.

źródło: lubimyczytac.pl/książka

Polecamy książkę “O ósmej na arce”- Bardzo ciekawa i pełna humoru historia pokazująca znaną już nam opowieść biblijną, ale zupełnie od innej strony, w której spotkamy się z trzema pingwinami i jednym zirytowanym gołębiem.

źródło: lubimyczytac.pl/książka

“Skarb Arubaby”- to niesamowita przygoda z książką , w której znajduje się wszystko z literatury przygodowej. Spędzane wakacje na wsi w domku wujka Anatola przez Tomka i Olę. Sprawia, to że ich przygody nie mają końca, a zwieńczeniem wszystkich, zdarzeń jakie przytrafiły się bohaterom, jest odnalezienie skarbu legendarnego wodza piratów.