Książki wspierające rozwój emocjonalny dzieci

Książki wspierające rozwój emocjonalny dzieci

W naszym systemie edukacji kładzie się nacisk na rozwój poznawczy. Już od przedszkola liczy się wiedza i umiejętności. Rodzice skupiają się również na ich rozwoju intelektualnym – dbamy o to, żeby szybko nauczyły się czytać i pisać, opanowały języki obce i obsługę komputera. Zapisując maluchy na kolejne kółka zainteresowań i zajęcia dodatkowe, często zapominamy, jak istotny jest  rozwój emocjonalny człowieka.

Dziecko, które nie radzi sobie z emocjami, nie będzie w stanie zrozumieć własnych uczuć ani stanów emocjonalnych innych ludzi. Nie będzie też  potrafiło nawiązać relacji społecznych i funkcjonować w grupie. Na szczęście od kilku lat księgarniach pojawiają się książki, które mają na celu wspieranie rozwoju emocjonalnego dzieci. Również na półkach Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach znajdziemy książki dedykowane dla tych wszystkich, którzy chcieliby bardziej zrozumieć emocje swoich dzieci. Oto kilka naszych propozycji:

Dzięki kolekcji Świat Emocji Twoje dziecko będzie potrafiło rozpoznać podstawowe emocje oraz ich główne cechy i specyfikę. Twoje dziecko nauczy się panować nad emocjami oraz pracować z wykorzystaniem zaproponowanych zabaw.

Bajkoterapia czyli bajki-pomagajki dla małych i dużych” to wspaniała propozycja zarówno dla rodziców, jak i nauczycieli, którzy chcą wspierać rozwój dziecka. Bo przecież dorastanie to nie tylko nabywanie umiejętności manualnych i szkolnej wiedzy. To także nauka tego, co należy robić w trudnych sytuacjach i jak radzić sobie z emocjami. Przedstawiamy tu zatem tę niezwykłą antologię bajek, w których bohaterowie zmagać się muszą, z takimi kwestiami, jak: inność, spotkanie z nieznajomym, bezpieczeństwo nad wodą, zgubienie się, brak wiary w siebie, rywalizacja z rodzeństwem, bezpieczeństwo w domu.