Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto związane jest z Hansem Christianem Andersenem, bowiem tego dnia przypada rocznica urodzin tego znanego na całym świecie baśniopisarza. Święto, które ustanowiono w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY), ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

źródło: https://www.facebook.com/malaksiazkawielkiczlowiek

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci wiele polskich bibliotek, domów kultury czy przedszkoli organizują imprezy, spotkania, konkursy mające na celu promowanie czytania najmłodszym. My również zachęcamy do odwiedzania Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach, gdzie na najmłodszych czeka Kącik wypełniony niesamowitymi przygodami bajkowych bohaterów, które zapisane są w kolorowych książkach 🙂 Proponujemy Wam także nową zabawę! Wszyscy, którzy odwiedzą Kącik z książeczkami dla najmłodszych czytelników, będą mogli zakręcić “Bibliotecznym Kołem Fortuny”! Koło Fortuny wskaże naszą propozycję książkową, którą będzie można wypożyczyć 🙂.