Przedszkolaku! Dołącz do akcji “Mała Książka-Wielki Człowiek” i stań się Superczytelnikiem!

Z radością informujemy, że w ostatnim czasie Gminna Biblioteka Publiczna w Słubicach stała się jednym z ulubionych miejsc odwiedzanych przez najmłodszych mieszkańców Słubic! A to wszystko za sprawą kampanii   „Mała Książka-Wielki Człowiek”, do której nasza biblioteka  przystąpiła po raz pierwszy.

Projekt, realizowany przy współpracy z Instytutem Książki, skierowany jest dla dzieci w wieku przedszkolnym z roczników 2014-2017. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Jak przystąpić do projektu? Oto kilka wskazówek dla Rodziców:

– Odwiedź wraz dzieckiem Gminną Bibliotekę Publiczną w Słubicach. Ze względów epidemicznych najlepiej wcześniej umów się na spotkanie dzwoniąc pod numer telefonu
(24) 277-80-63.

– Poinformuj bibliotekarza, że chcecie przystąpić do projektu „Mała Książka-Wielki Człowiek”

– Zapis dziecko do biblioteki, wypożyczcie książkę i odbierzcie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze Czytanki dla…” oraz  Kartę Małego Czytelnika, do której Twoje dziecko będzie przyklejać naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego.

– Pozwól dziecku samemu dokonać wyboru książki, nawet jeśli wydaje Ci się nietrafiony. Jeśli będzie to książka wybrana przez dziecko, to z pewnością chętnie po nią sięgnie po powrocie do domu.

– Przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę. Postaraj się poświęcić czas całkowicie na wspólne czytanie. Odłóż telefon, wyłącz telewizor, usiądźcie wygodnie i przytulcie się do siebie. Spraw, aby ten czas był wyjątkowy! Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem.

– Oddajcie książkę do biblioteki w terminie i wypożyczcie kolejną. Pamiętaj o zabraniu Karty Małego Czytelnika i pozwól maluchowi przykleić na nią naklejkę. Po zdobyciu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma imienny dyplom, medal „Superczytelnika” i mały prezent-niespodziankę.