Spotkanie on-line z Barbarą Gawryluk

Spotkanie on-line z Barbarą Gawryluk

W imieniu Sądeckiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Szujskiego w Nowym Sączu wszystkich chętnych czytelników naszego bloga zapraszamy na spotkanie on-line z Barbarą Gawryluk, autorką kilkudziesięciu książek dla młodych czytelników, dziennikarką i tłumaczką szwedzkiej literatury dziecięcej (w tym znanej serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai M. Widmarka i H. Willis). Podczas rozmowy z Lucyną Ruchałą autorka opowie o języku szwedzkim i zwierzętach, które tak chętnie czyni bohaterami swoich książek.

Spotkanie dedykowane dzieciom z młodszych klas szkół podstawowych.

Zapraszamy do interakcji i zadawania pytań na czacie!

Spotkanie odbędzie się 9 października br. o godz. 10:30 na platformie do wideokonferencji  Zoom. Link do spotkania:

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki.

Barbara Gawryluk – ukończyła filologię szwedzką na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 1992 roku pracuje w radiu Kraków jako dziennikarz, gdzie prowadzi autorską audycję „Alfabet” skierowaną do dzieci i młodzieży.

Wyróżniona przez dziecięce jury polskiej sekcji IBBY za książkę “Dżok. Legenda o psiej wierności” w konkursie na Dziecięcy Bestseller Roku 2007. Laureatka Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę “Zuzanka z pistacjowego domu”(2009) oraz nagrody „Książka roku” polskiej sekcji IBBY za upowszechnienie czytelnictwa za audycję „Książka na szóstkę”. W 2012 z okazji dziesięciolecia kampanii „cała Polska czyta dzieciom” na listę 10 ważnych książek trafił jej tytuł “Dżok. Legenda o psiej wierności”. Za książkę “Mali bohaterowie” otrzymała w 2014 nagrodę 112 Award od międzynarodowej organizacji EENA. W grudniu 2016 r. uhonorowana została Nagrodą Krakowska Książka Miesiąca za biografię “Wanda Chotomska. Nie mam nic do ukrycia”.