Telefon komórkowy w rękach dziecka!

Telefon komórkowy w rękach dziecka!

Bardzo ważnym pytaniem, które nasuwa się rodzicom to: od ilu lat dziecko powinno posiadać telefon komórkowy. Niestety w naszych czasach trudno jest ograniczyć kontakt dziecka z telefonem komórkowym, Cóż, jednak wielu rodziców zbyt szybko postanawia udostępnić telefon swoim dzieciom oraz pokazuje możliwości jakie posiada aparat np: oglądanie bajek na telefonie, graniem w gry. Czyli mało istotna staje się funkcja kontaktu telefonicznego z najbliższymi, ponieważ większe znaczenie mają coraz to nowsze aplikacje. Dziecku telefon rodzice mogą zakupić już przed pójściem do szkoły. Ponieważ bardzo ważny jest w tych czasach kontakt z dzieckiem. Jednak zanim to uczynimy dziecku powinno być uświadomione przez rodzica, jak, korzystać z telefonu i kiedy to robić. Rodzic powinien ustalić kiedy dziecko może skorzystać z telefonu w szkole czuli używania aparatu tylko do kontaktu z bliskimi.Trudno jednak będzie ustalić warunki korzystania z telefonu z dzieckiem u którego widać przejaw uzależnienia od gier. Dlatego też rodzice powinni rozważyć bardzo ważną kwestie – jaki telefon zakupić dziecku.

Obraz Free-Photos z Pixabay